Recenze knihy- Magie krve

17. února 2014 v 20:48 | Emily |  Knihy

Ahoj ve spolek!
Dnes k Vám přicházím s recenzí o knize Magie krve.:)

Základní info o knize:
Originální název: Blood Magic
Série:Krvavé deníky (1.díl)
Autor: Tessa Grattonová
Provedení:vázaná, 352stran

Děj:
Drussile Kennitonové za podivných okolností zemřou rodiče. Většina spolužák na škole, na které Silla studuje, jí neoznačí jinak než podivín nebo blázen. Od té nešťastné události se totiž Drussila nebo také Silla uzavírá do sebe a stává se z ní úplně jiná osoba než předtím.
Všichni si myslí, že její otec zabil svou manželku a nakonec i sebe, jen Silla tomu stále odmítá uvěřit.
Silla žije v domku kousek od starého hřbitova, kde jsou pohřbení její rodiče jen se svým bratrem a babičkou.
Několik měsíců poté, co našla své rodiče ležet mrtvé v kaluži krve v knihovně, jí poštou přijde balíček s podivnou knihou plnou magických zaklínadel, která je psaná rukou jejího otce. Jedno z kouze vyzkouší a podaří se jí přesvědší svého bratra Reese o tom, že jejich otec nebyl blázen,a že magie krve opravdu existuje a ten, kdo ve skutečnosti zavraždil jejich rodiče je blíž, než si myslí.
Při kouzlení na hřbitově Sillu přistihne o rok starší Nichos Pardee, který se před nedávnem přistěhoval se svým otcem a macechou.
Nick se Sille svěří, že má stejné nadání jako oni, ovládá magii krve.
Společně jsou nuceni prostudovat knihu a usilovně čelit protivníkovi, který se je snaží polapit. Časem zjišťují, že jejich nepřítel, Josephin Darceleyová, zabila Silliina otce a matku, aby z jejich kostí mohla získat karmot, který jí měl zajistit nesmrtelnost. Tomu se Silla brání, rozhodně nechce Josephin pohřbená těla svých rodičů vydat. Proto se rozhodne bojovat. V boji ale zemře Resee, Sillin bratr. To Sillu srazí do kolem, kromě její babičky už jí z rodiny nikdo nezbyl, všichni jsou po smrti. Nakonec ji však Nicholas přinutí opět věřit a Silla se rozhodne Josephin postavit čelem, společně s Nicholasem se jí povede tento boj vyhrát a Josephin jednou pro vždy odstranit ze svého života.

Recenze:
Nechtěla jsem prozrazovat všechny detaily knihy, o těch se můžete dočíst uvnitř a myslím, že se máte určitě na co těšit.
Mně upřímně se kniha moc líbila. Vážně byla dost zajímavá a bylo tam víc zabíjaček, než jsem původně čekala. Taky, když se kouzlí, musí se člověk pořádně říznout do ruky, protože kouzlo se vydaří jenom, když je v něm přidána magická krev, takže pokuď jste sadista, běžte do toho :D
Co mi taky přišlo, jako hodně dobrej nápad, byly deníky, který byly vkládaný mezi jednotlivý kapitoly. V denících bylo všechno psáno z Josephinina pohledu, vlastně celý její život, který byl díky prášku nesmrtelnosti opravdu dlouhý :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gelliah Gelliah | Web | 18. února 2014 v 19:43 | Reagovat

To by mohlo bejt zajímavý ;), myslim že až si přečtu těch (nejmééně)50 knih, co mám v plánu, vrhnu se na tuhle :3

2 Emily Emily | Web | 20. února 2014 v 20:47 | Reagovat

[1]:
jojo, o plánu mi něco povídej :D Já jich mám taky spoustu naplánovanejch, jenže je jich tolik, že je ani nestíhám číst :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama