Recenze knihy-Krásní mrtví_Jonas

22. března 2014 v 0:11 | Emily |  Knihy

Ahoj!
Trošku jsem se rozepsala, ale já za to prostě nemůžu :D
Tuhle knihu jsem si absolutně oblíbila :3

Základní info o knize:
Název: Krásní mrtví-Jonas(1.díl)
Série: Krásní mrtví (Jonas, Arizona, Summer, Phoenix)
Autor: Eden Maguire

Děj:
Během jednoho roku zemřeli ve městě Ellerton čtyři studenti střední školy. Okolnosti jejich smrti jsou nejasné, což se má zanedlouho změnit.
Darina, hlavní hrdinka knihy se cítí být na dně. Phoenix, její přítel se kterým je již několik měsíců byl poslední z již zmiňovaných čtyř obětí. Darina nejí, nespí, jen stále myslí na svého zesnulého přítele, připadá jí, jako by ho znovu vídala na všech místech, které spolu kdy navštěvivali.
Ve své lítosti chce být Darina sama, a proto se často jezdí v autě projíždět daleko za město.
Jednoho dne však objeví něco, čeho si v těchto místech nikdy předtím nevšimla. Daleko za jejich malým městečkem v horách se nachází starý dům s oprýskanou stodolou. To, co Darina uvidí uvnitř stodoly jí vyrazí dech....
Jsou tam všichni. Všichni čtyři nedávno zesnulí a vypadájí živěji, než kdy dřív. Mluví, chodí, dýchají, zkrátka se chovají, jako by nikdy neumřeli.
Postupem času se Darina dozvídá, že se nevrátili jen tak z ledajakého důvodu. Musejí obhájit okolnosti své smrti a mají na to přesně dvanáct měsíchů ani o den déle a právě Darina, která se může setkávat ve městě s lidmi, kteří mají se záhadami úmrtí něco společného, má Krásným mrtvím s řešením jejich problémů pomoci.
Darina je konečně po dlouhé době opět sťastná, znovu se může scházet se svým milovaným Phoenixem. Má však také své povinosti a čas nemilosrdně letí.
Jako prvnímu má pomoci Jonasovi, který se zabil na své motorce, byl na místě mrtvý a jeho přítelkyně Zoey vyvázla s těškým zraněním a bude se muset dokonce znovu učit chodit. U nehody však nebyl žádný svědek kromě Zoey, která prodělala ztrátu paměti, díky čemuž si nemůže vzpomenou na žádné detaily nehody.
I všechno na motorce se zdálo být naprosto v pořádku, pár dní předtím byla motorka dokonce v servis a Jonas rozhodně nechtěl ryskovat, když vezl svojí dívku, takže překročení povolené rychlosti také nehrozilo.
Brzy se Darina dozvídá, že v celém příběhu je ještě jedna hlavní postava. Matt Fortune, Zoeynin bývalý přítel, který rozhodně nepůsobí, jako týpek s čistým štítem.
Jak se Darina brodí do případu stále hlouběji, začíná jí všechno dávat smysl. Matt na Jonase žárlil, ale byla jeho zášť opravdu až tak silná, že by ho dokázal zabít?
Chlapík jménem Hunter, který je vůdcem Krásných mrtvích Darině nakonec pomůže a společně s Mattem ji přenese do minulosti, kde může celou nehodu sledovat na vlastní oči. A opravdu, Matt Jonase skutečně zavraždil, když na jeho motorku opakovaně najížděl, čímž způsobil smyk a Jonas nezvládl udržet řídítka.
Nakonci knihy, kdy díky Darině vyjde celá pravda najevo, se Jonasův otec za svého syna pomstí a Matta s motorkou schodí z útesu. Nechá ho trpět přesně tak, jak on nechával trpět Jonase.

Recenze:
Nevím, jak Vy, ale já jsem úplně nechutně zažraná do týhle série knížek! :3
Tak nějak jsou to jedny z mých nejoblíbenějších knížek, ten nápad, ten krásnej příběh a ta procítěnost, to je fakt kruto-přísná bomba! ;D
Jestli jste ani jednu z této série nečetli tak....
Šup, šup (určitě nebudete litovat!) ;)
Vřele doporučuju! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gelliah Gelliah | Web | 22. března 2014 v 14:23 | Reagovat

Přesně! Miluju tyhle knížky ♥! Všechny jsem už přečetla a jsou to moje nejoblíběnější knížky, který jsem kdy četla!! ♥ Byla jsem jimi dočista unešená ♥ a pořád ještě jsem :3, origininální nápad, zpracování, brečela jsem když jsem dočetla poslední knížku Phoenixe a zjistila jsem, že už další knížka není a já se s těmito lidmi budu muset rozloučit :'(... Mimochodem krásné záhlaví ♥ :3

2 Emily Emily | Web | 23. března 2014 v 14:34 | Reagovat

[1]:
Přesně moje slova!!! ;D
Vážně mě mrzí, že není víc dílů, určitě by to spousta lidí ocenila :/
Za záhlaví děkuju, jen to budu muset nějak poupravit, nějak to tam moc nesedí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama