Recenze mangy-Gravitation

27. března 2014 v 20:41 | Emily |  Knihy

Ahoj!
Dnes jsem pro Vás sepsala recenzi na mangu jménem Gravitation, konkrétně na první díl této úžasné série :)

Základní info:
Název: Gravitation
Autor: Maki Murakami
Celkem dílů: 12

Děj:
Hlavním hrdinou příběhu je Šuiči Šindó, který společně se svým parťákem Hirem založil kapelu Bad luck. Šuiči zpívá a hraje na klávesy, zatímco Hiro má na svědomí elektrickou kytaru. S kapelou se snaží prorazit, což se jim ovšem moc nedaří.
Šuiči se snaží dát dohromady nový text, ale stále s ním není příliš spokojený. Jednoho dne, když se vrací pozdě večer z práce, potká zvláštního chlapíka, na kterém ho něco přitahuje. Text mu údivem vypadne z ruky a chlápek si ho celý přečte bez Šuičiho svolení. Hned na to Šuičimu oznámí, jak moc ubohé jeho umění je, že to nikdy nikam nedotáhne. Šuičiho to vytočí a má na neznámého neuvěřitelný vztek, stále však má pocit, že k němu cítí něco víc, než již zmiňovaný odpor.
Nedlouho po jejich prvním setkání se Šuiči od své sestry dovídá, že to není jen tak ledajaký chlapík, ale slavný spisovatel jménem Eiri Juki.
O několik dní později Jukiho potká znovu, tentokrát si ho už nechce nechat utéct před očima. Juki ho pozve k sobě domů, kde si mohou nerušeně promluvit. Šuiči ho pozve na jejich koncert. V den oncertu fascinovaně zjistí, že Juki opravdu dorazil.
Jak plyne čas Šuiči se stále víc začíná zabývat Jukiho soukromím. Dokonce se odváží Jukimu svěřit, že je gay, a že se do něj zamiloval. Juki mu však odporuje. Jeho nálady jsou víc než proměnlivé a snaží se Šuičimu namluvit, že je orientovaný jen na dívky. Čistou náhodou se Šuiči seznámí s Jukiho sestrou, která mu dá nabídku, že jestli přesvědčí Jukiho, aby se vrátil zpět domů k otci, kterého nadevšechno nenávidí, zařídí mu nahrávací smlouvu s jejím manželem, který má v japonském hudebním průmyslu dost vysokou funkci. Nejprve jde Šuičimu jen o sebe a svou kariéru, potom si ale uvědomí, že to pro Jukiho musí být velmi nesnadný úkol, přesto Šuiči nechce ustoupit a snaží se Jukiho přesvědčit, aby otce přeci jenom navštívil.
Všechno skončí velkou hádkou, páč si Juki myslí, že Šuičimu jde jen o budoucí kariéru jeho kapely.
Co se stane dál, se dočtete v druhém díle ;D

Recenze:
Z mangy jsem naprosto unešená :) Hned si půjdu sehnat druhý díl. Celý příběh byl zajímavý a pěkně zpracovaný, člověka hned vtáhne do děje ;)
Z postav jsem si nejvíce oblíbila Jukiho, je to takovej ten věčně svůj drsňák s cigárem v puse :D Takovým charakterům zkrátka nemůžu odolat!
Tuhle mangu všem vřele doporučuju ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gelliah Gelliah | Web | 28. března 2014 v 19:45 | Reagovat

Jůůj!! :3 Viděla jsem anime, jedno z mých prvních yaoi :3, tákže žádnej sex no :( (myslim xD), ale jinak úžoo :3. Mangu jsem sice nečetla, ale asi si ji přečtu :*

2 Tanna760 Tanna760 | 30. března 2014 v 19:10 | Reagovat

Zatím jsem se pročetla jen do 2. dílu ,ale moc se mi to líbí

3 Emily Emily | Web | 30. března 2014 v 22:19 | Reagovat

[1]:
Anime jsem teďka nedávno zkoukla a jsem nadšená :3
Mangu mám zatím přečtenou, jen ten jeden díl, kde se objevily dvě pusy! :D
Takže zatím bez sexu, ale snad se to propracuje dál ;D
Zaznamenala jsem jenom pár rozdílů mezi mangou a anime, ale ta základní dějová linka je stejná ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama