Červenec 2014

Recenze knihy- Dvojí tvář

28. července 2014 v 17:36 | Emily |  Knihy

Ke knize jsem se dostala díky kamarádce, která byla tak hodná a půjčila mi ji ;D

Info:
Název: Dvojí tvář
Autor: Kathrin Lange
Žánr: Thriller

Děj:
Patnáctileté Kim před dvěma lety někdo brutálně zavraždil její sestru Ninu. Vrah se stále ještě nenašel. Kim prožila velký šok a je nucena pravidelně docházet k psychiatrovi. Do toho se její matka těžce zranila při pádu na lyžích a musí na několik týdnů zůstat v nemocnici. O Kim se stará bývalý přítel její matky Sigurd.
Na celé vraždě by možná nebylo nic moc tak zvláštního, kdyby vrah nepoložil na Nininu mrtvou tvář blanokřídlou vážku. Kim ten obraz pořád straší v hlavě a v noci vídá sestru, která ji žádá o pomoc v nočních můrách.
Kim se ve třídě biologie zvedá žaludek, při pohledu na tabuli s hmyzem. Nedokáže na zesnulou sestru přestat myslet. A co víc…
Pár dní potom, co se seznámí s novým klukem Lukasem a on ji pozve na vyhlášenou diskotéku, jedna z jejích kamarádek se ztratí a je už několik dní pohřešovaná. Nakonec se Kim dozví, že Marie byla taky zavražděna. Vrah její sestry je opět při smyslech, dojde jí, když v Mariině mrtvé ruce policie objeví rozmačkanou vážku.
Kdo má být ten další?

Recenze:
Tento thriller se mi vážně líbil. Nejlepší aféra byla ta, že nevíte, kdo je vlastně ten vrah. :D
Fakt mě napadala spousta teorií a jedna byla víc pošahaná, než ta druhá, ale nakonec to dopadlo, tak, jak to dopadlo a bylo to dost zajímavý, takový závěr jsem popravdě vůbec nečekala, takže…

Všem vřele doporučuje přečíst ;D

Sammi doll versus Erica Leerhsen

23. července 2014 v 7:49 | Emily |  other
Zdravím! :)
Těžko říct, jestli tento článek není naprostou zbytečnostní ale.... :D
Nedávno jsem koukala na horor Pach krve 2 (později přidám recenzi) a jedna postava z toho filmu, hraje jí herečka Erica Leerhsen mi děsně připomínala Jinxxovu bývalou manželku Sammi Doll.
Asi to bude těma vlasama, možná i trošku oči :D
Tak mrkněte na fotky a posuďte sami :)
Na levo je Sammi...


AP music awards

23. července 2014 v 7:21 | Emily |  Hudba
Tato akce vypukla 21. července v osm hodin a podle toho, co jsem koukala, se tam sešly ty nejlepší kapely a umělci z celý Ameriky a okolí :D
Jen tak pro představu tam byl Andy z BVB (nepíšu všechny členy, páč si nejsem jistá, jestli byli přítomni, tak abych nekecala :D Jen Ashley myslím, že tam taky dorezil :D)
Juliet Simms, All time low, Slash, Misfits, Joan Jett, Motionless in white, atd.
Celá akce se nesla v duchu udělování cen v různých kategoríí.
Mimo to zde bylo taky několik hudebních show a točily se rozhovory.

Andy B. si zahrál se svojí nejoblíbenější kapelou z dětstství a to Misfits! Hrát s nimi už bylo jeho velkým snem, který mu s chutí proměnili ve skutečnost :D
Zhruba od 6:30

BVB vyhráli cenu Most decided fans a to, co udělala Mr. Biersack mnohým z nás určitě vyrazilo dech...
Po tom, jak jsem o něm poslední dobou pochybovala, si to u mě tímto gestem chlapec dost napravil :)
Andy si přišel převzít cenu na stage a v proslovu děkuje fanouškům za to, že mu dali šanci dokázat to, co dokázal, a že jenom díky nim a jejich hlasům může stát na tomto podiu a v ruce držet již zmiňové ocenění.
Dále tvrdil, že vzhledem k tomu, za co tato cena je, si nezaslouží, aby si jí nechal on, a z toho důvodu jí věnoval jedné fanynce. Víc ve videu zhruba od 2:00.

Škoda, že jsem tam nemohla být, určitě by to byl nádhernej zážitek ;D

Tady je ještě pár interviews, které byly natočené hodinu před tím, než to všechno vypuklo.

Ten náš cukrouš vypadadá vedle toho chlápka tak strašně maličkej :D Nebo to tak připadá jenom mně? ;D

Pak tu mám ještě jeden interview s Juliet. Co jsem tak pročítala komentáře u různých fotek, tak na této akci byla celkem za hvězdu :D

Co mě taky rozsekalalo, byl Rinnieho a Maxovo vstup na scénu :D
Společně s Coolioem(nevím, jak se to skloňuje :P) a Tylerem Carterem, FIR zahrálin Gangsta' s paradise.

Zlodějka cti 2. část

12. července 2014 v 0:26 | Emily |  povídkyTak tu pro Vás mám další část týhle povídky, je to dost krátký, ale snad nevadí, zatím se nějak snažím vyobrazovat Dymytryho pocity a vzpomínky s myšlenkama, ta pravá akce a přeskok do přítomnosti začne až za pár dalších dílků, tak snad to nějak vydržíte :D
Tato část je teda taková depresivnější, ale i přesto přeju příjemné počtení ;)


V hlavě se mu vybavila další vzpomínka. Byla ze školy. Tam ponížení a předsudky zažíval nejčastěji… :

Tiše kráčel školní chodbou, byl stále ještě ochromený. To kvůli matce…
V hlavě se mu ta scéna z tehdejšího rána promítala stále dokola. Bylo to tak pokaždé, když byl chvíli sám. Jen on a jeho myšlenky. Spousta děsivých představ, vzpomínek a zážitků.
Nedokázal se jich zbavit, i když tak moc chtěl. Změní se to vůbec někdy, nebo bude muset bez protestů její chování trpět po několik dalších nekonečných let?
Kolem něj se divoce prohnal dav studentů. Někteří se mezi sebou nadšeně dohadovali a vyprávěli si zážitky z uplynulého víkendu. Další se kamarádsky pošťuchovali a nakonec kolem něj prošel i zamilovaně vypadající pár křehké dívky a drsně vyhlížejícího chlapce, který jí objímal kolem ramen, jako by jí tím dodával jistotu a ochraňoval ji před tímto zlým světem.

Dymytry se zachvěl a přemýšlel, jaké by to asi bylo mít opravdové přátelé, kterým by se mohl svěřovat s tím, co ho trápí a kteří by ho měli rádi takový, jaký je bez ohledu na jeho vzhled, či zvláštní chování.
Nikdy nic takového nepoznal a takové přátele nikdy neměl. Bavilo se s ním jen pár lidí, ale ty ho zavrhli hned po tom, co se na škole začala objevovat šikana. Možná měli strach a on pro ně stejně nebyl nějak extra důležitý. To nevěděl jistě, nebyl schopný to určit, ale stejně mu na tom moc nezáleželo.

Člověk si pravých přátel začne opravdu vážit, až když je nadobro ztratí…

Na tom mohlo být něco pravdy, ale on ty oddané kamarády nikdy nevlastnil, proto je ani nemohl ztratit. Bylo to sice bolestné ale pravdivé. Co vlastně byl? Kým je a čím bude? Jestli se tedy vůbec nějaké budoucnosti dožije…

Lidé kolem něj dál v hloučcích procházeli a ve zmatku zas odcházeli. Párkrát pronesli nepěkné poznámky na jeho vzhled. Zavrtěl hlavou. Nikdo se s ním nechtěl bavit, přitom jim nikdy nic neudělal. Pořád to nebyl schopný pochopit. Pomalu se vydal k učebně. Když procházel kolem toalet, na chvíli se zastavil a potom se vydal dovnitř. Uvnitř bylo nezvyklé ticho. Žádní pošklebující se puberťáci s oplzlými poznámkami. Tichounce se došoural k zrcadlu nad malým bílým umyvadlem a několik vteřin zamyšleně pozoroval svůj odraz. Co je na mně tak špatného? Proč mě nikdo nemá rád a co dělám špatně? Pokládal si v duchu sám sobě neslyšné otázky.

Začínal se sám sobě hnusit a v tu chvíli ho napadla zničující myšlenka… Stačilo by se jen málo napřáhnout. Jen maličko k tomu, aby to ohyzdné zrcadlo rozbil a zničil tak i svůj odraz. Stačilo by tak strašlivě málo k tomu, aby sebral jediný velký střep a zničil jím i sám sebe…

Recenze knihy-Holky na vodítku. Jmenuji se Martina

10. července 2014 v 20:29 | Emily |  Knihy

Info o knize:
Název: Jmenuji se Martina
Autor: Ivona Březinová
Série: Holky na vodítku

Děj:
Martina je bulimička. Její nemoc postupně zašla až tak daleko, že ji její matka byla nucena "nechat zavřít" do bezděkovské léčebny, kde Martina pomocí deníku, který je nucena psát, poznává své chyby a snaží se odrazit od dna, na kterém se tak náhle ocitla.
Martina celé dětství vyrůstala jen s obézní matkou, která ji neustále předhazovala, že nikdy nesmí být jako ona, tlustá a podle ní i škaredá. Martina se do toho zakousla a vzala si to k srdci. Začala nekontrolovatelně hubnout. Nejprve to byly jen diety, ale po několika měsících přestala jíst úplně. Trpěla anorexií. V té době díky nedostatku živin a dehydratace, málem zemřela na selhání organismu. Když byla převezena do nemocnice a dostávala umělou výživu, po čase se znovu naučila normálně jíst. Ale samozřejmě ne na dlouho....
Strah z toho, že přibere biť jen jediné kilo ji nutil v hubnutí znovu pokrčovat. Tentokrát na to šla však jinak. Vždy se dosyta najedla hned potom však obsah svého žaludku vyzvracela do záchodu.
Po nějaké době ovšem nad tím vším opět ztratila kontrolu.

Recenze:
Z této řady už je to druhá kniha, co jsem přečetla. V porovnání s feťačkou Alicí, bych řekla, že tahle byla o trochu slabší, ale i tak se mi dost líbila. Knížka je pěkně provedená, skládá se ze dvou částí: Martiny deník, který si v léčebně píše a všedním životem v léčebně.
Takže knihu bych chtěla všem doporučit, páč tohle téma mi přijde dost zajímavý a myslím, že by o něm každý z nás měl alespoň něco málo vědět ;D

Plány na letošní prázdniny

10. července 2014 v 17:55 | Emily |  other

Tákže! Je to tady, děcka ;P
Vím, že to píšu "trošiliku" opožděně, ale začala nám naše nejoblíbenější část školního ro(c)ku, a to prázdniny! ;D
Doufám, že jsou z toho všichni odvaření tak jako já :)
A co mám všechno v plánu? No vlastně ani jic moc zásadního, ale stejně se ze všeho nejvíc těším na kvalitní a dlouhej spánek po propařeným večeru ;)
No, původně jsem si chtěla na valnou většinu volna najít nějakou brigádu nebo tak něco, ale upřímně…
Komu by se chtělo po ránu vstávat a makat o prázdninách? :D
Takže jsem se na to z tohohle důvodu absolutně vyflákla, páč ještě celý prázdniny cestuju po republice i mimo ni, takže bych si těžko hledala něco stálýho na dýl jak týden.
Čímž pádem budu většinu času trávit s příbuzenstvem a kámošema.
Takže, co bych vlastně za tyhle prázdniny chtěla stihnou? :D
Takovýdle seznami si píšu skoro každej rok, stejně skoro nikdy nezvládnu ani polovinu, protože jsem prostě až moc líná, tak jsem zvědavá, jak to dopadne letos xD

- Chtěla bych dopsat a dokončit alespoň tři povídky
- Chtěla bych se zdokonalit a naučit se hrát spoustu novejch věcí na kytaru
- Chtěla bych napsat a zhudebnit pár novejch songů
- Chtěla bych přečíst spousty knížek a zkouknout spousty filmů
- Chtěla bych se konečně pořádně naučit jezdit na skatu
- Chtěla bych zapařit nějaký super hry na kompu
- Nakoupit si spoustu novýho oblečení
- Chtěla bych trávit spoustu času venku na sluníčku a konečně se aspoň jednou v životě pořádně opálit
- Zase po dlouhý době si sama ušít něco na sebe
- Zamakat tady na blogu :D
-A prostě si to celý volno co nejvíc užít :)

A jaký jsou vaše prázdninový plány? ;)

Recenze manhwy- Deník pána démonů

9. července 2014 v 23:35 | Emily |  Knihy
Čaute děcka :D
Pokud Vás zarazila ta manhwa, tak na vysvětlení, je to taky asijskej komiks, jako je manga, akorát že pochází z Jižní Koreje a čte se normálně z leva do prava ;D Poslední dobou, jsem si tyhle komiksy oblínila skoro víc jak celou mangu, ne to zas kecám xD

Info:
Název: Deník pána démonů
Autor: Lee Chi Hyong
Kresba: Kara

Děj:
Příběh je o mladém lordu Raenefovi, jehož posláním je stát se tím nejlepším a nejkrutějším pánem démonů.
Je tu ale takový malý problém, Raenef ani zdaleka nepůsobí jako děsivý pán démonů, spíš jako malé, roztomilé děcko.
Jeho výchovu a vzdělání dostane na starost děsně fešněj démon Eklips, který nedlouho po té zjištuje, že sloužit novému pánovi démonů není žádný med. Raenef je velmi mírně řečeno trošičku tupoučkej a Eklips se musí hodně držet, aby mu při výuce nedošla trpělivost. Přesto se mu však podaří mladého pána démonů naučit základy černé magie.
I přes svoji neustálou necháavost a nevědomělou snahu sám sebe neustle ztrapňovat má Raenef i své osobité kouzlo, kterého si za nedlouho povšimne také Eklips...

Recenze:
Abych pravdu řekla, tak tenhle příběh se mi fakt líbil. Je to pěkně zpracovaný a hezky se u toho nasmějete, zvlášť pak u těch Raenefovejch kydanců, co chvíli, co chvíli pronáší :D
Má to ještě spousty dalších dílů, který si určitě taky pořídím :D
Kromě toho Deníku pána démonů, jsou v knize ještě další dva příběhy: Křišťálové srdce a Terra, který dle mého názoru rozhodně taky nebyly k zahození :)

Skvělý počtení za pár kaček :3

6. července 2014 v 13:28 | Emily |  Knihy

Nazdár děti moje! ;D
Včera jsem se byla po dlouhý době podívat v Levných knihách a zdaleka jsem neodešla s prázdnou. Objevila jsem tam spousty super knížek za ještě suprovější ceny :)
Dokonce jednu z mých nejoblíbenějších sérií a to Krasní mrtvý. Jestli jste tyto knihy ještě nečetli, vřele je doporučuju. Navíc v již zmiňovaných Levných knihách Vás vyjde jeden díl (v sérii celkem čtyři) na pouhých 29 Kč, což se rozhodně nehorázně vyplatí ;)
Dále jsem si ještě koupila knihy Krev msty a Srdce v sázce, který jsem ještě nečetla, ale taky vypadají dost lákavě. Jedna stála 39 Kč.
A nakonec druhý díl knihy Ghostgirl, první už jsem četla a celkem na mě zapůsobil. Tahle knížečka sice byla o pár kaček dražší, ale myslím, že za těch 59 Kč je to dobrá investice ;)

Tento článek bych chtěla věnovat hlavně Aydee, která sháněla dobrý knížky za pár kaček :D

Recenze knihy-Trápení

3. července 2014 v 18:00 | Emily |  Knihy

Tak…. Během tý mojí děsivý odmlky tady jsem většinu času ležela naložená v posteli a četla. Tohle je jedna z věcí, kterou jsem za tu dobu stihla zpracovat :)

Info o knize:
Název: Trápení (1.díl)
Série: Sukuba
Autor: Richelle Mead

Děj:
Georgina je sukuna, nesmrtelná bytost, která k tomu aby přežila, musí z mužů vysávat životním energii prostřednictvím sexu. Má to ale i své výhody. Kromě věčného života také může libovolně měnit svou podobu.
Jednoho dne někdo zabije jednoho z Georginých nesmrtelných vrstevníků, jedná se o vampýra, a proto si všichni myslí, že vrahem je lovec vampýrů. Na tom však není ani zrnko pravdy, jak se Georgina nedlouho po té doví…
Do všeho toho zmatku se do jejího už tak hektického života přimontovávávají stále nový muži, kteří rozhodně stojí za hřích. A k některým z nich Georgina začíná cítit i něco jiného než jen neukojitelný chtíč.

Recenze:
Musím uznat, že to byla vážně pěkná změna, co se knih zaměřených na nadpřirozeno týče, páč se většinou rozebírají jen andělé nebo vampýři a o sukubách ani muk.
Ze začátku na mě kniha nějakej extra velkej dojem neudělala. Jediný, co se řešilo, byly Georginy pletky s muži a mě to pomalu začínalo nudit. Ale potom, co jsem se přes tuto část knihy přehoupla, jsem se od jednotlivýnách stránek nedokázala odtrhnout. Bylo to prostě absolutně luxusní! Ve finálních kapitolkách děj dostal strašně rychlý spád a já jsem prostě musela vědět, jak to celé skončí!
Takže za mě bych Vám, knihu rozhodně doporučila a v blízký budoucnosti si určitě půjdu sehnat další díly ;)

Emily is coming back...

2. července 2014 v 22:17 | Emily |  I'm only a human


Ahoj čumprdlíci !!! ;D
Tak mi to tu pár týdnů celkem hnilo :D
Dost mě to mrzí, ale asi je dost trapný se jen stroze vymlouvat. Neměla jsem moc náladu psát a nechtěla jsem Vám kazit tu vaši svýma depkařskýma kecama. A pak už to jde jedno od druhýho, věčně to odkládat a pak zjistit, že plesnivět v posteli je o hodně lákavější nabídka. No nic no, jinak se toho za ty dny taky dost odehrálo, konec školního roku, slavnostní vyřazení, rozlučák a taky jsem mimo jiné měla narozky ;D
Dostala jsem nádhernej dort s marcipánovou basovkou a logem BVB :3 Mimo to, že krásně vypadal, tak i dokonale chutnal. Jo mám dost mlsnou držku :D
Pak mám taky nový sluchátka, lístek na Kabáty a další vymoženosti. Taky jsem byla na koncertě Lucie v plzeňským amfíku, byl to taky dárek k narozeninám a asi ten nejlepší, co jsem mohla dotat :)
Bylo to vážně epický, páč hráli Danielu, song podle kterýho vzniklo moje jméno. Jo, vážně se křesním jmenuju Daniela, ale potom, co jsem tenhle song slyšela živě, jsem svoje jméno poprvé v životě začala obdivovat a usnesla se na tom, že je a zní vážně docela pěkně, což je po těch šestnácti letech života celkem zásadní pokrok ;D

Doufám, že to na takový stručný info prozatím stačí, jestli budu mít náladu, tak se Vám tu i o jednotlivejch tématech, jako jsou ty narozky, koncert a rozlučák i víc rozepíšu :D Ale mám tu připravený i jiný články. Musím uznat, že mi to vypisování se sem vážně chybělo :D

Jo, ještě jedna zásadní věc!!!!!
Chtěla jsem strašně moc poděkovat těm, co si přečetli první part mojí povídky, fakt jsem dost ráda, že se Vám to líbí a v nejbližší době se bude snažit přidat novej dílek.
Díky moc za pozornost.

Arrivederci váš jebnutej Emilouš ;*