Útěk před smrtí

29. prosince 2014 v 22:39 | Emily |  other
Co je to vlastně smrt a lze před ní vůbec uniknout?
Toto téma se podle mého názoru omílá stále dokolo už od počátku lidstva. Některé kultury a náboženství věřily v posmrtný život, jiné nikoli, ale...
Lze tedy před smrtí uniknout?
Spousta lidí by určitě tvrdila, že ne, protože každý máme svůj předem určený osud, jehož konec je zkrátka nevyhnutelný, ale dá se těmto věcím věřit?
Celá tato otázka je dle mého uvážení hodně subjektivní. Každý z nás svůj život vnímá jinak, tudíž i ideje o smrti se v určitých ohledech mohou zajisté lišit.
Jedno je ale jsté-všichni jednou zemřeme. Možná ne dnes, možná ani zítra, možná ani za deset, dvacet, či třicet let...
Ale holý fakt je ten, že nic netrvá věčně, takže ani náš život není nekonečný, i když by si to mnozí z nás určitě velmi přáli.
Ale co bychom na tom světě vlastně dělali, kdybychom nikdy nezemřeli?
Jaký by to mělo smysl, kdyby smrt nikdy neexistovala?
Je mi jasné, že je velice těžké smířit se s tím, když vám zemře nějaký váš příbuzný, nebo někdo, koho máte moc rádi, ale jak by se nám tu žilo, kdyby lidé ani zvířata nikdy neumírali?
Nebyly by žádné nemoci ani jiné strasti. Žilo by se nám tu lépe nebo naopak?
Kdo ví....?
Někteří lidé se snaží utíkat před smrtí tím, že zdravě jí, hodně sportují, nepijí, nekouří..
Já nevím proč, ale zrovna já jsem na tyto věci nikdy moc nebyla.
Jsem zastánce toho názoru, že když má prostě člověk zemřít, tak zkrátka zemře nehledě na to, jestli má plíce začouděné jak polární expres, nebo jestli denně dělá padesát kliků, nebo jestli uběhne maraton jako špičkoví atleti.
Tím chci říct, že když vás má ve dvaceti srazit auto, tak si vůbec nepomůžete tím, že v životě nešáhnete po cigaretě, alkoholu, či hamburgru.
Proto říkám: "Užívejte si, dokud ještě můžete a žijte každý svůj den, jako by byl váš poslední, protože nikdo z nás bohužel nemá ponětí, kdy tento den D nastane."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 $αтαη's υηι¢σяη $αтαη's υηι¢σяη | Web | 30. prosince 2014 v 8:53 | Reagovat

Já si vlastně ani nejsem jistá, jestli věřím v posmrtný život. U mě je to sporný...A pokud jde o to, jak by se nám tady žilo, kdyby smrt neexistovala, tak by to bylo hodně špatný. Jen si to představme, už teraz máme velký problém, protože naše planeta začíná být prostě zalidněná...A představa, že bych na ulici potkala Stalina se mi taky moc nezamlouvá. Souhlasím s tebou, pokud jde o buď zdravý nebo nezdravý životní styl i s tím, že života si máme užívat dokud to jde. Smrt může číhat a číhá kdekoliv a nikdy nevíte, co se přihodí...Bezva článek Emily (zase) :D

2 Emily Emily | Web | 2. ledna 2015 v 0:06 | Reagovat

[1]:
Děkuji :D
S tím setkáním se Stalinem máš naprostou pravdu, taky bych nebyla moc nadšená :D
A zalidnění? No... Podívejme se na Čínu, že ano :D

3 Gelliah Gelliah | Web | 9. ledna 2015 v 22:36 | Reagovat

Tento článek je děsivý, zlato! :DD Upřímně pro mě je těžký se smířit se s tím, že jednou zemřu :'(, někdy to na mě tak přijde, že se nad tím zamyslím a brečím, ale pak si řeknu: ,,Konec, nebreč!" A nějak je to zas na dlouhou dobu cajk, ale twl sere mě to xD...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama