Knihy

Recenze knihy-Zelená jako smaragd

14. dubna 2015 v 22:41 | Emily

Základní info:
Název: Zelená jako smaragd
Autor: Kerstin Gierová
Série: Drahokamy
Díl: 3.

Děj:
Úmysly slavného hraběte se konečně dobírají ke zdárnému konci. Všechno se zdá oddehrávat podle plánu, i když vlastně ne tak docela. Gwendoly a jejímu spolucestovateli časem Gideonovi začínají konečně pomalinku spínat mozkové buňky a dochází jim, k čemu vlastně chce hrabě použít pomyslný "kámen mudrců". Kromě toho se Gwendolyn podaří odhalit spousty tajemství týkající se její rodiny a po dlouhé době se cítí konečně zasvěcená do jádra věci. Najednou všechny události dostávají velmi rychlý spád a Gwendolyn s Gideonem nezbývá nic jiného než neodkladně jednat.

Recenze:
Knížka nebyla špatná, i když mi přišlo, že se děj první třetinu nekonečně dlouho vlekl. To pravé rozuzlení a akce pro mě přišlo až na posledních 100 stránkách. Těchto pár stránek pro mě bylo napínavých, i když mi bylo předem jasné, že všechno skončí jedním velkým, vyšperkovaným happyendem...
Jak typické... Nuž, čekala jsem od knihy trochu víc zvratů a nějaký originální konec a ne to, co mě napadlo už někdy na začátku a knihu jsem chtěla zuby nehty dočíst jen z toho důvodu, abych se přesvědčila o opaku a o něčem fascinujícím, což se v mém případě tedy opě nestalo.
Spíše mi to přišlo jako spousta naprosto afektovaných a zbytečných keců kolem jinak originálního nápadu. Z mého pohledu se teda kniha dala daleko líp propracovat, aby byl čtenář alespoň trochu překvapen a lépe vtáhnut do děje. Po prvních dvou dílech, které se mi teda líbili víc (možná to bylo tím, že jsem se zkrátka spoléhala na to nečekané rozuzlení ve třetím díle) jsem od knihy teda očekávala víc.

Recenze knihy- Modrá jako safír

28. února 2015 v 1:12 | Emily

Základní info:
Název: Modrá jako safír
Autor: Kerstin Gierová
Série: Drahokamy
Díl: 2.

Děj:
Gwendolyn je bláznivě zamilovaná do svého spolucestovníka časem Gideona. Trápí ji jedna otázka a to ta, jestli jsou její city opětované. Gideon se totiž poslední dobou chová dost nevyzpytatelně. V jednu chvíli jí vášnivě líbá v kostele a nedlouho po té se tváří, jako by ani neexistovala...
Do toho jí opět čeká významné setkání s hrabětem Saint Germaniem, kterého se obává více, než čehokoli jiného. Musí se toho ještě hodně učit a čas se jí krátí. Všichni jí dávají neustále najevo, jak moc je vlastně neschopná a jak setkání s hrabětem určitě nezvládne.
Gwendolyn o sobě začíná pochybovat, ale přesto se za žádnou cenu nehodlá vzdát.

Recenze:
Kniha se mi líbila. Celý nápad s cestování časem mi přijde originální, navíc autorka všechno krásně propracovala.
Příběh byl velice čtivý a díky Gwendolyným vtipným a sarkastickým průpovídkám jsem se ani chvíli nenudila :D
Všem bych vám chtěla tuto sérii doporučit. Určitě si přečtu i poslední díl této trilogie :)

Recenze knihy- Dvojí tvář

28. července 2014 v 17:36 | Emily

Ke knize jsem se dostala díky kamarádce, která byla tak hodná a půjčila mi ji ;D

Info:
Název: Dvojí tvář
Autor: Kathrin Lange
Žánr: Thriller

Děj:
Patnáctileté Kim před dvěma lety někdo brutálně zavraždil její sestru Ninu. Vrah se stále ještě nenašel. Kim prožila velký šok a je nucena pravidelně docházet k psychiatrovi. Do toho se její matka těžce zranila při pádu na lyžích a musí na několik týdnů zůstat v nemocnici. O Kim se stará bývalý přítel její matky Sigurd.
Na celé vraždě by možná nebylo nic moc tak zvláštního, kdyby vrah nepoložil na Nininu mrtvou tvář blanokřídlou vážku. Kim ten obraz pořád straší v hlavě a v noci vídá sestru, která ji žádá o pomoc v nočních můrách.
Kim se ve třídě biologie zvedá žaludek, při pohledu na tabuli s hmyzem. Nedokáže na zesnulou sestru přestat myslet. A co víc…
Pár dní potom, co se seznámí s novým klukem Lukasem a on ji pozve na vyhlášenou diskotéku, jedna z jejích kamarádek se ztratí a je už několik dní pohřešovaná. Nakonec se Kim dozví, že Marie byla taky zavražděna. Vrah její sestry je opět při smyslech, dojde jí, když v Mariině mrtvé ruce policie objeví rozmačkanou vážku.
Kdo má být ten další?

Recenze:
Tento thriller se mi vážně líbil. Nejlepší aféra byla ta, že nevíte, kdo je vlastně ten vrah. :D
Fakt mě napadala spousta teorií a jedna byla víc pošahaná, než ta druhá, ale nakonec to dopadlo, tak, jak to dopadlo a bylo to dost zajímavý, takový závěr jsem popravdě vůbec nečekala, takže…

Všem vřele doporučuje přečíst ;D

Recenze knihy-Holky na vodítku. Jmenuji se Martina

10. července 2014 v 20:29 | Emily

Info o knize:
Název: Jmenuji se Martina
Autor: Ivona Březinová
Série: Holky na vodítku

Děj:
Martina je bulimička. Její nemoc postupně zašla až tak daleko, že ji její matka byla nucena "nechat zavřít" do bezděkovské léčebny, kde Martina pomocí deníku, který je nucena psát, poznává své chyby a snaží se odrazit od dna, na kterém se tak náhle ocitla.
Martina celé dětství vyrůstala jen s obézní matkou, která ji neustále předhazovala, že nikdy nesmí být jako ona, tlustá a podle ní i škaredá. Martina se do toho zakousla a vzala si to k srdci. Začala nekontrolovatelně hubnout. Nejprve to byly jen diety, ale po několika měsících přestala jíst úplně. Trpěla anorexií. V té době díky nedostatku živin a dehydratace, málem zemřela na selhání organismu. Když byla převezena do nemocnice a dostávala umělou výživu, po čase se znovu naučila normálně jíst. Ale samozřejmě ne na dlouho....
Strah z toho, že přibere biť jen jediné kilo ji nutil v hubnutí znovu pokrčovat. Tentokrát na to šla však jinak. Vždy se dosyta najedla hned potom však obsah svého žaludku vyzvracela do záchodu.
Po nějaké době ovšem nad tím vším opět ztratila kontrolu.

Recenze:
Z této řady už je to druhá kniha, co jsem přečetla. V porovnání s feťačkou Alicí, bych řekla, že tahle byla o trochu slabší, ale i tak se mi dost líbila. Knížka je pěkně provedená, skládá se ze dvou částí: Martiny deník, který si v léčebně píše a všedním životem v léčebně.
Takže knihu bych chtěla všem doporučit, páč tohle téma mi přijde dost zajímavý a myslím, že by o něm každý z nás měl alespoň něco málo vědět ;D

Recenze manhwy- Deník pána démonů

9. července 2014 v 23:35 | Emily
Čaute děcka :D
Pokud Vás zarazila ta manhwa, tak na vysvětlení, je to taky asijskej komiks, jako je manga, akorát že pochází z Jižní Koreje a čte se normálně z leva do prava ;D Poslední dobou, jsem si tyhle komiksy oblínila skoro víc jak celou mangu, ne to zas kecám xD

Info:
Název: Deník pána démonů
Autor: Lee Chi Hyong
Kresba: Kara

Děj:
Příběh je o mladém lordu Raenefovi, jehož posláním je stát se tím nejlepším a nejkrutějším pánem démonů.
Je tu ale takový malý problém, Raenef ani zdaleka nepůsobí jako děsivý pán démonů, spíš jako malé, roztomilé děcko.
Jeho výchovu a vzdělání dostane na starost děsně fešněj démon Eklips, který nedlouho po té zjištuje, že sloužit novému pánovi démonů není žádný med. Raenef je velmi mírně řečeno trošičku tupoučkej a Eklips se musí hodně držet, aby mu při výuce nedošla trpělivost. Přesto se mu však podaří mladého pána démonů naučit základy černé magie.
I přes svoji neustálou necháavost a nevědomělou snahu sám sebe neustle ztrapňovat má Raenef i své osobité kouzlo, kterého si za nedlouho povšimne také Eklips...

Recenze:
Abych pravdu řekla, tak tenhle příběh se mi fakt líbil. Je to pěkně zpracovaný a hezky se u toho nasmějete, zvlášť pak u těch Raenefovejch kydanců, co chvíli, co chvíli pronáší :D
Má to ještě spousty dalších dílů, který si určitě taky pořídím :D
Kromě toho Deníku pána démonů, jsou v knize ještě další dva příběhy: Křišťálové srdce a Terra, který dle mého názoru rozhodně taky nebyly k zahození :)

Skvělý počtení za pár kaček :3

6. července 2014 v 13:28 | Emily

Nazdár děti moje! ;D
Včera jsem se byla po dlouhý době podívat v Levných knihách a zdaleka jsem neodešla s prázdnou. Objevila jsem tam spousty super knížek za ještě suprovější ceny :)
Dokonce jednu z mých nejoblíbenějších sérií a to Krasní mrtvý. Jestli jste tyto knihy ještě nečetli, vřele je doporučuju. Navíc v již zmiňovaných Levných knihách Vás vyjde jeden díl (v sérii celkem čtyři) na pouhých 29 Kč, což se rozhodně nehorázně vyplatí ;)
Dále jsem si ještě koupila knihy Krev msty a Srdce v sázce, který jsem ještě nečetla, ale taky vypadají dost lákavě. Jedna stála 39 Kč.
A nakonec druhý díl knihy Ghostgirl, první už jsem četla a celkem na mě zapůsobil. Tahle knížečka sice byla o pár kaček dražší, ale myslím, že za těch 59 Kč je to dobrá investice ;)

Tento článek bych chtěla věnovat hlavně Aydee, která sháněla dobrý knížky za pár kaček :D

Recenze knihy-Trápení

3. července 2014 v 18:00 | Emily

Tak…. Během tý mojí děsivý odmlky tady jsem většinu času ležela naložená v posteli a četla. Tohle je jedna z věcí, kterou jsem za tu dobu stihla zpracovat :)

Info o knize:
Název: Trápení (1.díl)
Série: Sukuba
Autor: Richelle Mead

Děj:
Georgina je sukuna, nesmrtelná bytost, která k tomu aby přežila, musí z mužů vysávat životním energii prostřednictvím sexu. Má to ale i své výhody. Kromě věčného života také může libovolně měnit svou podobu.
Jednoho dne někdo zabije jednoho z Georginých nesmrtelných vrstevníků, jedná se o vampýra, a proto si všichni myslí, že vrahem je lovec vampýrů. Na tom však není ani zrnko pravdy, jak se Georgina nedlouho po té doví…
Do všeho toho zmatku se do jejího už tak hektického života přimontovávávají stále nový muži, kteří rozhodně stojí za hřích. A k některým z nich Georgina začíná cítit i něco jiného než jen neukojitelný chtíč.

Recenze:
Musím uznat, že to byla vážně pěkná změna, co se knih zaměřených na nadpřirozeno týče, páč se většinou rozebírají jen andělé nebo vampýři a o sukubách ani muk.
Ze začátku na mě kniha nějakej extra velkej dojem neudělala. Jediný, co se řešilo, byly Georginy pletky s muži a mě to pomalu začínalo nudit. Ale potom, co jsem se přes tuto část knihy přehoupla, jsem se od jednotlivýnách stránek nedokázala odtrhnout. Bylo to prostě absolutně luxusní! Ve finálních kapitolkách děj dostal strašně rychlý spád a já jsem prostě musela vědět, jak to celé skončí!
Takže za mě bych Vám, knihu rozhodně doporučila a v blízký budoucnosti si určitě půjdu sehnat další díly ;)

Recenze knihy- Hospoda Jamajka

14. června 2014 v 20:53 | Emily

Info o knize:
Název: Hospoda Jamajka
Autor: Daphne du Maurier
žánr: Historická beletrie
- byl natočen také film

Děj:
Příběh se odehrává v 19. století v Anglii.
Mladá dívka Mary bydlí se svou matkou na poklidné vesnici jménem Helford. Jednoho dne však matka začne stonat a nedlouho poté zemře. Jejím posledním přáním bylo, aby Mary odjela za tetou Patience, která žije se svým manželem ve městě daleko od Maryina domova. Mary matce slíbí, že učiní přesně tak, jak pravila. Pár dní po matčině smrti se vydává na cestu. Ve městě, kde měla teta údajně bydlet se se šokem dozvídá, že se společně s manžele přestěhovala na opuštěnou hospodu Jamajka, kde její strýc dělá hostinskéjo, a která leží daleko v bažinách. To ovšem neníto jediné a bohužel ani zdaleka nejhorší, čemu bude Mary nucena čelit.
Po nějaké době zjistí, že její strýc je po celém kraji hledaný zločinec, jen mu zatím neměl jeho zločiny kdo dokázat, což se má ovšem bro změnit. Joss Merlyn, Maryin strýc, je vůdce bandy pobřežních lupičů a hospoda mu slouží jako úschovna ukradených pokladů do té doby, než se mu je podaří prodat. Zabil již mnoho lidí. Jednoho dne to ale přežene s pitím, zachová se neopatrně a celý kraj se dozví pravdu o něm a jeho krutém podniku. Několik nocí na to Joss zamkne Mary v jejím pokoji a nařídí jí, aby se připravila k společnému útěku z kraje.
Mary však unikne oknem, protože chce nechat Josse Merlyna vydat spravedlnosti a povědět všechno, co ví smírčímu soudci Bassatovi. Když se však po několika hodinách vrátí zpět na Jamajku, čeká ji překvapení. Její strýc i teda leží na podlaze zavražděni.
Vyděšenou Mary nakonec vrah unese a hodlá s ní uprchnout. Bratr hostinského, do kterého je Mary tajně zamilovaná ji však zachrání a společně spolu odjedou z kraje.
Recenze:
Kniha se mi velice líbila. Celý námět je pěkně promyšlený a kniha hezky zpracovaná.
Bylo v ní spousty zvratů a po jejím přečtení si může každý představit, jak to asi v té době vypadalo, což je dle mého názoru dost zajímavý vědět :)

Recenze mangy-Gravitation 2

5. června 2014 v 21:14 | Emily

Už jsem tu dřív psala recenzi na první díl této mangy, ale po přečtení druhýho, mi přišlo jako samozřejmost se alespoň zmínit, jak příběh pokračuje :)

Info:
Název:Gravitation 2
Autor: Maki Murakami

Děj:
Juki se snaží svůj vztah se Šuičim posunout na vyšší level a stát se jeho milencem. Šuiči je zpočátku nervózní a snaží se Jukiho zastavit, ale nakonec se mu přeci jenom poddá ;D
Šuičiho kamarád a kytarista z kapely Hiro se připravuje na zkoušky na vysokou a chce s hraním skončit. Tvrdí Šuičimu, že by se měl probudit, přestat stále jen snít a začít žít normální život. Nakonec i přes veškerou snahu Hiro přijímačky nezvládne a Šučiho ho přemluví, aby se vrátil zpátky do kapely. Nedlouho po té dostane Bad Luck legendární příležitost uzavřít smlouvu s jedním z nejlepších japonských nahrávacích studií.

Recenze:
Tuto mangu bych chtěla doporučit všem holkám, co mi psaly komenty k předchozím článkům, páč je to takový pěkně gaysky úchylný ;D
Ale taky to má krásnej a zajímavej příběh. A ta charakteristika postav!
Je absolutně super, jak se s nimi dokážete sžít a najít v nich kousek sebe :)

Recenze mangy- Hamlet

18. května 2014 v 21:14 | Emily

Ahoj!
Nevím, jestli je úplně správně tuhle věc nazývat mangou, protože je psaná na evropský způsob(z leva do prava).
Je to vlastně něco Shakespeareův Hamlet, ale v komiksový verze, takže určitě super vychytávka pro ty, co neradi čtou dlouhý texty a raději přelouskaj komiks. Určitě se to vyplatí, páč ta základní myšlenka je stejná a podle mě, když si tohle přečtete, tak Vám to bude pro představu "co že je to vlastně Hamlet a o čem je", úplně stačit ;D

Info o knize:
Název: Manga Shakespeare-Hamlet
Ilustrace: Emma Vieceli
Dále vyšli v manga verzi vyšly: Romeo a Julie, Sen noci Svatojánské, Richard III. a Macbeth

Děj:
Průběh příběhu je stejný jako originál, jen dost zmodernizovaný. Mladému princi Hamletovi zničehonic zemře jeho milovaný otec. Nedlouho po té si jeho matka vezme za manžela králova bratra.
Hamletovi se po otci moc stýská a celá věc mu je víc než podezřelá. Jednou v noci se na hradbách zjeví duch jeho zesnulého otce a poví mu pravdu o okolnostech své smrti. Hamlet si to chce celé prověřit, pozval na hrad herce a přikázal jim, aby před novým králem-bratrem zesnulého krále, zincenovali královu vraždu přesně tak, jak mu vypověděl duch. Tím strýcovi dojde, že Hamlet ví, co spáchal a proto ho chce okamžitě poslat pryč z Dánska do Anglie, kde má být popraven.
Jak to celé dopadlo, se můžete dočíst v knize :)

Recenze:
Jak kniha sama, tak i zpracování se mi velice línilo a chtěla bych ho mile ráda všem doporučit. I ostatní knihy z této edice nejsou k zahození, četla jsem ještě Romeo a Julie a v plánumám i další ;)


Recenze knihy- Memento

15. května 2014 v 21:10 | Emily

Hoj všem!
Tak mě zase chytla nějaká obsese pro čtení knih s drogovou tématikou.
Ani nevím proč, ale tyto knihy mám děsně ráda, možná je to tím, že jsou tak pěkně realistický a není to jen samá fikce...
Prostě stačí pár špatných rozhodnutí a můžete skončit stejně jako hlavní hrdinové těchto knih, což asi nikdo nechce, že? :D


Info o knize:
Název: Memento
Autor: Radek John


Děj:
Příběh knihy se odehrává v 80. letech v Praze. Vypráví ho MIchal Otava, který popisuje svoji závislost na drohgách od samého začátku až k nehezkému konci. Na začátku knihy je Michal nalezen pohozený a předávkovaný ve velmi vážném stavu s těžkým zánětem žil na ulici. Sanitka ho převeze do nemocnice, kde se ho doktoři pokoušejí dát dohromady.
Michal začal utíkat k drogám už na základní škole díky neopětované lásce a nepochopení ze strany rodičů. Postupem času se Michal začínal na diskotékách scházet s novou partou a tím pomalu, ale jistě jeho záliba v drogách začíná přecházet v závislost.
Tuto skutečnost ještě více upevní Michalova nová přítelkyně Eva, která je také vysoce závislá. Společně se pokoušejí skoro celý příběh s fetováním přestat, ovšem bez úspěchu. Jejich závislost je natolik silná, že se díky ní vloupají do ordinace Eviny matky, a dokonce vykradou i lékárnu. To se samozřejmě neobejde bez trestu, a tak je Michal odsouzen na tři roky do vězení. Jeho přítelkyně z toho vyvázne o dost mírněji, protože Michal vzal všechnu vinu na sebe.
Tento případ není rozhodně poslední, kdy Michal skončí za mřížemi. Nakonec se po Evině smrti již po několikáté dostane do léčebny. Po propuštění se však Michal opět neovládne a sáhne po drogách.
Jeho matka ho najde ve stavu hlubokého bezvědomí a lékaři už mu nedokáží více pomoci. Není možné znovu obnovit všechny funkce jeho mlozku a Michal jen částečně chápe souvislosti. Nedokáže se sám umýt, nakrmit a ani dojít si na záchod. Na každý požadavek reaguje pláčem a kvílením. Naděje, že se jednoho dne jeho zdravotní stav zlepší, je téměř nulová....

Recenze:
Tato knížka se mi líbila tak jako každá jiná kniha o drogách :D Většinu z nich nazývám "plácání se od ničeho k ničemu", čímž samozřejmě nemyslím knihu, jako takovou, ale celkový život narkomanů, ono to totiž ani jinak říct nejde. Nahoru a pak zase dolů, pořád dokola :/
Zpět ke knize...Jak už jsem psala, tak mě hlavně zaujala tématika a taky zpracování. Líbila se mi ta evoluce, jak už jsem psala výše, bylo to fakt moc dobře vystižený. Krásně se dá prostřednictvím hlavní postavy pozorovat, jak těžký je život narkomana.

Recenze knihy- Oheň

1. května 2014 v 22:06 | Emily

Základní info o knize:
Název: Oheň (druhý díl trilogie -> Kruh, Oheň, Klíč)
Autor: Sara B. Elfgnerová
Mats Strandberg
Stran: 635


Děj:
Příběh se odehrává v malém švédském městečku jménem Engelsfors. V Engelsforsu žijí Vyvolené, jsou to jediné osoby, které mohou zachránit svět před apokalypsou. Každá z nich má svůj elemet a také schopnosti. Nejprve jich bylo sedm, dva z nich však už byli zavražděni. Lidé si myslí, že se v obou případech jednalo o sebevraždu. Vanessa, Linnéa, Ida, Anna-Karin a Minoo ví však své. Eliase a Rebeku zabil Max, čaroděj, kterého posedli démoni. S ním se Vyvolené potýkaly skoro celý první díl :D Nakonec se Minoo, díky jejím podivným schopnostem povedlo Maxe odstranit. V tu chvíli si Vyvolené myslí, že je konečně klid a ony si mohou dál nerušeně žít svým normálním životem bez magie. Tato myšlenka jim ovšem nevydrží na dlouho. Když nastupují do druháku na engelsforském gymnáziu, ve městě se pomalinku začíná utvářet divná organizace jménem Pozitivní Engelsfors, který oroduje s tím, že člověk má v životě myslet jen a pouze pozitivně, a že lidé, kteří myslí i na negativní věci jsou špatní a mělo by se proti nim bojovat. Vyvolené kroutí hlavou, vždyť je to naprosto absurdní, aby člověk, kterému zemřel někdo blízký, tuto skutečnost z hlavy absolutně vytěsnil a předstíral, jako by se nikdy nic takového nestalo. Organizace ale získává stále více přívrženců, dokonce i celé jejich gymnázium je Pozitivním Engensforsem téměř posedlé a tehdy dívkám dochází, jak moc nebezpečná tato organizace dokáže být. Něco je špatně, moc špatně. Aby toho nebylo málo, přijíždí do města přívrženci Rady, aby vedli proces s Anou- Karin. V prvním díle knihy, totiž provozovala magii ve vlastní prospěch, i přesto, že je to dle pravidel Rady, přísně zakázané. Rada je organizace, která dohlíží na to, aby čarodějnice dodržovaly pravidla a lidé je nemohli odhalit. Také zkoumá různá proroctví. To o Engensforsu je právě jedním z nich. Vypráví o tom, že démoni chtějí zničit veškeré obyvatelstvo našeho světa a jenom Vyvolené mají tu moc je zachránit. Démoni se do našeho světa mohou dostat přes portál, ten je však téměř zavřený. Proto musejí vždy požehnat nějakého čaroděje svými schopnostmi, aby jim s otevřením portálu pomohl. A přesně to také udělali… Vyvolené jsou si jisté tím, že ten někdo požehnaný je členem Pozitivního Engensforsu. V posledních měsících došlo k několika vraždám. Nejdřív je Vyvolené nic zvláštního nenapadá, ale nakonec Linnée dojde, že spolu všechny viditelně souvisí. Jde o Eliase, byl to její nejlepší přítel a taky jeden z Vyvolených. Zemřel ovšem dřív, než se to stihl dovědět. Zakladateli PE jsou právě jeho rodiče. Linnéa si myslí, že svého syna mstí tím, že vraždí všechny, s kterými kdy Elias přišel do styku. Elias měl spousty nepřátel. Byl jiný, vybočoval z řady, a kvůli tomu ho každý druhý odsuzoval, nebo dokonce šikanoval.

Recenze knihy:
Jestli chcete vědět, jak to celé dopadne, doporučuju přečíst ;) Kniha má něco kolem 630 stran, takže kdybych to tu měla celý shrnout, byla bych tu až do rána, tak doufám, že toto stačí :D Četla jsem i první díl a určitě si přečtu i ten třetí, strašně mě zajímá, jak to celý skončí :D
Postavy jsou krásně zpracovaný, kromě svého osudu Vyvolených, musí řešit i problémy každodenního života. Linnnéyn otec je alkoholik a maminka jí umřela. Eliasovi rodiče ho nikdy nepochopili. Vanessa se musí tolerovat maminčina nového přítele, kterého z celého srdce nenávidí.
Takže všem vřele doporučuju! Tohle si zkrátka musíte přečíst ;)

Recenze mangy-Gravitation

27. března 2014 v 20:41 | Emily

Ahoj!
Dnes jsem pro Vás sepsala recenzi na mangu jménem Gravitation, konkrétně na první díl této úžasné série :)

Základní info:
Název: Gravitation
Autor: Maki Murakami
Celkem dílů: 12

Děj:
Hlavním hrdinou příběhu je Šuiči Šindó, který společně se svým parťákem Hirem založil kapelu Bad luck. Šuiči zpívá a hraje na klávesy, zatímco Hiro má na svědomí elektrickou kytaru. S kapelou se snaží prorazit, což se jim ovšem moc nedaří.
Šuiči se snaží dát dohromady nový text, ale stále s ním není příliš spokojený. Jednoho dne, když se vrací pozdě večer z práce, potká zvláštního chlapíka, na kterém ho něco přitahuje. Text mu údivem vypadne z ruky a chlápek si ho celý přečte bez Šuičiho svolení. Hned na to Šuičimu oznámí, jak moc ubohé jeho umění je, že to nikdy nikam nedotáhne. Šuičiho to vytočí a má na neznámého neuvěřitelný vztek, stále však má pocit, že k němu cítí něco víc, než již zmiňovaný odpor.
Nedlouho po jejich prvním setkání se Šuiči od své sestry dovídá, že to není jen tak ledajaký chlapík, ale slavný spisovatel jménem Eiri Juki.
O několik dní později Jukiho potká znovu, tentokrát si ho už nechce nechat utéct před očima. Juki ho pozve k sobě domů, kde si mohou nerušeně promluvit. Šuiči ho pozve na jejich koncert. V den oncertu fascinovaně zjistí, že Juki opravdu dorazil.
Jak plyne čas Šuiči se stále víc začíná zabývat Jukiho soukromím. Dokonce se odváží Jukimu svěřit, že je gay, a že se do něj zamiloval. Juki mu však odporuje. Jeho nálady jsou víc než proměnlivé a snaží se Šuičimu namluvit, že je orientovaný jen na dívky. Čistou náhodou se Šuiči seznámí s Jukiho sestrou, která mu dá nabídku, že jestli přesvědčí Jukiho, aby se vrátil zpět domů k otci, kterého nadevšechno nenávidí, zařídí mu nahrávací smlouvu s jejím manželem, který má v japonském hudebním průmyslu dost vysokou funkci. Nejprve jde Šuičimu jen o sebe a svou kariéru, potom si ale uvědomí, že to pro Jukiho musí být velmi nesnadný úkol, přesto Šuiči nechce ustoupit a snaží se Jukiho přesvědčit, aby otce přeci jenom navštívil.
Všechno skončí velkou hádkou, páč si Juki myslí, že Šuičimu jde jen o budoucí kariéru jeho kapely.
Co se stane dál, se dočtete v druhém díle ;D

Recenze:
Z mangy jsem naprosto unešená :) Hned si půjdu sehnat druhý díl. Celý příběh byl zajímavý a pěkně zpracovaný, člověka hned vtáhne do děje ;)
Z postav jsem si nejvíce oblíbila Jukiho, je to takovej ten věčně svůj drsňák s cigárem v puse :D Takovým charakterům zkrátka nemůžu odolat!
Tuhle mangu všem vřele doporučuju ;)

Recenze knihy-Krásní mrtví_Jonas

22. března 2014 v 0:11 | Emily

Ahoj!
Trošku jsem se rozepsala, ale já za to prostě nemůžu :D
Tuhle knihu jsem si absolutně oblíbila :3

Základní info o knize:
Název: Krásní mrtví-Jonas(1.díl)
Série: Krásní mrtví (Jonas, Arizona, Summer, Phoenix)
Autor: Eden Maguire

Děj:
Během jednoho roku zemřeli ve městě Ellerton čtyři studenti střední školy. Okolnosti jejich smrti jsou nejasné, což se má zanedlouho změnit.
Darina, hlavní hrdinka knihy se cítí být na dně. Phoenix, její přítel se kterým je již několik měsíců byl poslední z již zmiňovaných čtyř obětí. Darina nejí, nespí, jen stále myslí na svého zesnulého přítele, připadá jí, jako by ho znovu vídala na všech místech, které spolu kdy navštěvivali.
Ve své lítosti chce být Darina sama, a proto se často jezdí v autě projíždět daleko za město.
Jednoho dne však objeví něco, čeho si v těchto místech nikdy předtím nevšimla. Daleko za jejich malým městečkem v horách se nachází starý dům s oprýskanou stodolou. To, co Darina uvidí uvnitř stodoly jí vyrazí dech....
Jsou tam všichni. Všichni čtyři nedávno zesnulí a vypadájí živěji, než kdy dřív. Mluví, chodí, dýchají, zkrátka se chovají, jako by nikdy neumřeli.
Postupem času se Darina dozvídá, že se nevrátili jen tak z ledajakého důvodu. Musejí obhájit okolnosti své smrti a mají na to přesně dvanáct měsíchů ani o den déle a právě Darina, která se může setkávat ve městě s lidmi, kteří mají se záhadami úmrtí něco společného, má Krásným mrtvím s řešením jejich problémů pomoci.
Darina je konečně po dlouhé době opět sťastná, znovu se může scházet se svým milovaným Phoenixem. Má však také své povinosti a čas nemilosrdně letí.
Jako prvnímu má pomoci Jonasovi, který se zabil na své motorce, byl na místě mrtvý a jeho přítelkyně Zoey vyvázla s těškým zraněním a bude se muset dokonce znovu učit chodit. U nehody však nebyl žádný svědek kromě Zoey, která prodělala ztrátu paměti, díky čemuž si nemůže vzpomenou na žádné detaily nehody.
I všechno na motorce se zdálo být naprosto v pořádku, pár dní předtím byla motorka dokonce v servis a Jonas rozhodně nechtěl ryskovat, když vezl svojí dívku, takže překročení povolené rychlosti také nehrozilo.
Brzy se Darina dozvídá, že v celém příběhu je ještě jedna hlavní postava. Matt Fortune, Zoeynin bývalý přítel, který rozhodně nepůsobí, jako týpek s čistým štítem.
Jak se Darina brodí do případu stále hlouběji, začíná jí všechno dávat smysl. Matt na Jonase žárlil, ale byla jeho zášť opravdu až tak silná, že by ho dokázal zabít?
Chlapík jménem Hunter, který je vůdcem Krásných mrtvích Darině nakonec pomůže a společně s Mattem ji přenese do minulosti, kde může celou nehodu sledovat na vlastní oči. A opravdu, Matt Jonase skutečně zavraždil, když na jeho motorku opakovaně najížděl, čímž způsobil smyk a Jonas nezvládl udržet řídítka.
Nakonci knihy, kdy díky Darině vyjde celá pravda najevo, se Jonasův otec za svého syna pomstí a Matta s motorkou schodí z útesu. Nechá ho trpět přesně tak, jak on nechával trpět Jonase.

Recenze:
Nevím, jak Vy, ale já jsem úplně nechutně zažraná do týhle série knížek! :3
Tak nějak jsou to jedny z mých nejoblíbenějších knížek, ten nápad, ten krásnej příběh a ta procítěnost, to je fakt kruto-přísná bomba! ;D
Jestli jste ani jednu z této série nečetli tak....
Šup, šup (určitě nebudete litovat!) ;)
Vřele doporučuju! :)

Recenze mangy-Kategorie stvůry

14. března 2014 v 20:58 | Emily

Hou hou! Moje první manga recenze! ;D
Snad všichni víte, že manga je japonský komiks a čte se zprava doleva :D

Základní info:
Název: Kategorie: Stvůry
Autor: Gokurauin Sakurako
-kniha je součástí čtyřdílné série Kategorie: Stvůry

Děj:
No, abych byla upřímná, tak tato manga nemá žádnou souvislou dějovou linku, jsou to spíše detektivních až lehce hororové příběhy. Vtomto díle jsou čtyři plus jedna extra akce.
Asagi Nanami vlastní kancelář Výzkum nadpřirozených jevů, kde se svými kolegy vyšetřují spousty podivných a nadpřirozených případů. A
V poslední době se Asagi a jeho spolupracovníci, Mahime, Nahoki a Tokkiko, zabývají ničením stvůr.
Stvůry ubírají lidem sílu a ovlivňují je v jejich jednání.
Asagi se svými kolegy však taky nejsou jen obyčejní lidé, každý z nich má schopnosti, díky kterým posílají stvůry zpět tam, odkud přišly.

Recenze:
Já jsem byla z této mangy celkem spokojenáná. Pěkně a rychle se četla a krásně mi zpříjemnila tu nekonečnou cestu autem do Itálie. I ilustrace není k zahození a najde v nich i pár 15+ věcí, což jsem jedině ocenila ;D
Takže bych ji ráda všem doporučila, pokuď máte trošku toho volnýho času a chcete se pokochat nějakými těmi nadpřirozenými příběhy ;)

Recenze knihy- Dýchání pod vodou

10. března 2014 v 16:21 | Emily

Ahoj!
Po menší pauze se k Vám opět vracím se svým srdcem zarputilého čtenáře ;D
Dnešní recenze se bude týkat knihy Dýchání pod vodou, takže...
Pojďme na to ;D

Základní info o knize:
Název: Dýchání pod vodou
Autor: Alex Flinn

Děj:
Příběh začíná v soudní síni, kde je mladý Nick Andreas odsouzený k zákazu styku se svou bývalou dívkou Caitlin kvůli násilí, kterého se ve vztahu nebál vyvarovat. Mimo to mu soudkyně přikázala, aby docházel půl roku na konzultace k odbrníkovi, který mu měl od jeho problému pomoci a najít cestu, jak se domácího násilí zbavit.
Kromě toho mu měla jako terapie a uvědomění si svých chyb, dopomoct psaní deníku, ve kterém měl vzpomínat na chvilky strávené s Caitlin a porozumnět svému jednání. Klíčovou spojitost Nickova příběhu nalezneme právě v těchto útržcích knihy.
Ve svém deníku Nick krok za krokem vzpomíná na svá setkání s Caitlin. Vykresluje, jak ji poprvé pozval na večírek, jak se za ni poprvé popral a jak jeho násilný charakter začínal postupně vyvstávat i proti ní samé. Caitlin je velmi talentovaná a zpívá ve školním sboru, což se Nickovi vůbec nezamlouvá. Jednoho dne na zimním karnevalu se Caitlin rozhodne i přes Nickův výslovný zákaz zpívat, to, co se stane několik minut po jejím vystoupení je skličující.
Nick jí díky jejímu neposlechnutí jeho rozkazu na parkovišti zmlátí tak, že Caitlin nemá daleko k tomu, aby na místě omdlela. Žádné prosby ani sliby, že už víckrát před lidmi zpívat nebude, když si to Nick nebude přát nepomáhají...
Nickovy nenasytné pěsti touží po dalších úderech. Ubohou Caitlin nakonec zachrání Tom, Nickův dlouholetý kamarád.
Po tomto insidentu se s Nickem celá škola přestává bavit a i Tom se k němu obrátí zády. Tak zůstává Nick úplně sám se svými myšlenkami a vzpomínkami...
V průběhu knihy se ale můžete dovědět, že Nickovo jednání není úplně bezdůvodné. Od malička totiž vyrůstal jenom s otcem, který se k němu taky nijak hezky nechoval a to se v Nickově charakteru později promítá právě v již zmiňovaných událostech.

Recenze:
Tak popravdě musím poznamenat, že kniha měla hooooodně pomalý rozjezd. Po prvních sedmdesáti stránkách jsem vážně začala uvažovat, jestli by náhodou nebylo lepší ji odložit a přečíst si místo ní něco zajímavějšího a záživnější. Zpětně bych řekla, že to bylo spíše tím, že mi moc nesedl styl autorčina psaní. Teď ale vážně nelituju, že jsem se nakonec rozhodla prokousat až k samému konci knihy.
Po těch cca devaddesáti stránek se příběh konečně začal rozvíjet a já byla správně napjatá a skoro jsem se nedokázala od knihy odtrhnout, což se mi poslední dobou stává jen ve velmi výjimečných případech. :D
Hlavně to bylo psáno dost realisticky, protože domácí násilí je opravdu žhavé téma, a kde kdo má s ním v této době dost nepěkné problémi.
Abych byla naprosto upřímná, tak jsem se v nějakých částech knihy, dokonce i viděla, protože to doma nemám taky vůbec jednoduché, což ovšem teď není až tak moc podstatná záležitost :/
Ve zkratce se mi kniha moc líbila, všem bych ji chtěla doporučit právě díky realistickému pohledu na věc. Určitě si knihu ještě několikrát přečtu :)

Recenze knihy-My děti ze stanice Zoo

28. února 2014 v 21:01 | Emily

Ahoj všem!
Omlouvám se za delší neaktivitu, ale měla jsem trochu problémy s časem, tak Vám to snad budu moci tento týden vynahradit.:)
Jen tak mimochodem celej plzeňskej kraj má příští týden prázdniny! Juchejajej!!! Že to ale trvalo :D
No dobrá, teď zpšt k tématu ;)

Dnešní recenze se bude týkat knihy My děti ze stanice Zoo.
Dnes jsem o ní měla ve škole při literatuře referát a k mému úžasu zaujala i mé ignoranské spolužáky, což bych nazvala jako velký úspěch! :)
Takžě...

Základní indo o knize:
Název:My děti ze stanice Zoo
Autor: Kai Herman, Horst Rieck
-Kniha je celá psaná z pohledu Christiany F., autoři knihy si vyslechli její životní příběh a sepsali ho do knihy.
-Podle knihy byl natočen i stejnojmený film, který můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=e17qYMWJSUg

Děj:
Kniha vypráví pravdivý příběh maladé narkomanky Christiany F. Její rodiče se společně s ní a její mladší sestrou přestěhovali do Berlína, kde si chtěli založit seznamovací kancelář, jejich plán však ztroskotal, díky čemuž Christianin otec začal pít. V opilosti bil Christianu i její mladší sestru. Otec byl čím dál agresivnější, a tak matka podala žádost o rozvod a společně s dětmi se přestěhovala.
po nějakém čase si najde nového přítele Klause, s kterým děti bohužel vůbec nevycházejí, z toho důvodu se Christianina sestra rozhodne vrátit zpět k otci.
Christiana zůstala ve velkém městě úplně sama a co víc, v nové škole si najde kamarádku Kessi, která ji naučí pít, chodit za školu a v neposlední řadě ji také zatáhne do prostředí, kde mají drogy hlavní scénu. Všechno to začne v evangelickém " Domě středu", kde se Christiana díky Kessi dostane do tamní narkomanské party. Ve dvanácti letech poprvé okusí hašiš.
Christiana má konečně pocit, že někam zapadá, že má opravdové přátele, kteří ji ve všem podrží...
Ve škole se jí rapitně zhoršil prospěch, také do ní už skoro vůbec nechodí.
Postupem času se Christiana v diskotéce Sound poprvé setká s heroinem. Nejprve je silně proti a statečně mu odolává, ale nakonec ho přece jenom vyzkouší. Cíti se po něm naprosto fantasticky, dokonce i s matkou lépe vychází, tak proč se heroinu vzdávat?!
Toto přesvědčení ji ovšem vydrží jen do chvíle, kdy se na heroinu stane fyzicky závislou. Potom už je víc než nemožné, se z jeho pevného sevření dostat na svobodu.
V té době Christiana chodí s Detlefem, který také užívá heroin a musí se prodávat, aby měli společně peníze na drogy.
Po pár týdnech jim ale díky stále se zvyšujícím dávkám Detlefův příjem nestačí,a tak je i Christiana nucena přejít k prostituci.
Během své závislosti se Christiana několikrát pokusí odvykat, výsledek je však vždy stejný. Mizivý úspěch a neuvěřitelně rychlý spát zpět do propasti plné injekčních stříkaček a heroinu.
Nakonec se na celou situaci Christianina matka nemůže již dál dívat a pošle svou dceru k příbuzným na venkov. Daleko od Berlína a světa drog, tím jí dá šanci na nový život...

Recenze:
Celý děj jsem psala více-méně v kostce, takže pokud máte zájem vědět víc, určitě si knihu pořiďte! ;)
Kdybych měla porovnat knihu s filmem, tak spíše zvolím knihu, je taková víc rozvinutá a situace jsou lépe propracované než ve filmu, který ale samozřejmě taky není vůbec špatný. :)
Kniha byla pěkně zpracovaná, zahrnovala výpovědi Christianiny matky, psychologů, atd.
Určitě bych Vám jí všem doporučovala přečíst, hodně Vám pomůže pochopit život takového narkomana. A Kdo nerad čte nebo na to nemá tolik času, tak ať si určitě shlédne již zmiňovaný fiml :)


Děkuji za pozornost a protentokrát se s Vámi loučím.
Vaše Emily ;)

Recenze knihy- Magie krve

17. února 2014 v 20:48 | Emily

Ahoj ve spolek!
Dnes k Vám přicházím s recenzí o knize Magie krve.:)

Základní info o knize:
Originální název: Blood Magic
Série:Krvavé deníky (1.díl)
Autor: Tessa Grattonová
Provedení:vázaná, 352stran

Děj:
Drussile Kennitonové za podivných okolností zemřou rodiče. Většina spolužák na škole, na které Silla studuje, jí neoznačí jinak než podivín nebo blázen. Od té nešťastné události se totiž Drussila nebo také Silla uzavírá do sebe a stává se z ní úplně jiná osoba než předtím.
Všichni si myslí, že její otec zabil svou manželku a nakonec i sebe, jen Silla tomu stále odmítá uvěřit.
Silla žije v domku kousek od starého hřbitova, kde jsou pohřbení její rodiče jen se svým bratrem a babičkou.
Několik měsíců poté, co našla své rodiče ležet mrtvé v kaluži krve v knihovně, jí poštou přijde balíček s podivnou knihou plnou magických zaklínadel, která je psaná rukou jejího otce. Jedno z kouze vyzkouší a podaří se jí přesvědší svého bratra Reese o tom, že jejich otec nebyl blázen,a že magie krve opravdu existuje a ten, kdo ve skutečnosti zavraždil jejich rodiče je blíž, než si myslí.
Při kouzlení na hřbitově Sillu přistihne o rok starší Nichos Pardee, který se před nedávnem přistěhoval se svým otcem a macechou.
Nick se Sille svěří, že má stejné nadání jako oni, ovládá magii krve.
Společně jsou nuceni prostudovat knihu a usilovně čelit protivníkovi, který se je snaží polapit. Časem zjišťují, že jejich nepřítel, Josephin Darceleyová, zabila Silliina otce a matku, aby z jejich kostí mohla získat karmot, který jí měl zajistit nesmrtelnost. Tomu se Silla brání, rozhodně nechce Josephin pohřbená těla svých rodičů vydat. Proto se rozhodne bojovat. V boji ale zemře Resee, Sillin bratr. To Sillu srazí do kolem, kromě její babičky už jí z rodiny nikdo nezbyl, všichni jsou po smrti. Nakonec ji však Nicholas přinutí opět věřit a Silla se rozhodne Josephin postavit čelem, společně s Nicholasem se jí povede tento boj vyhrát a Josephin jednou pro vždy odstranit ze svého života.

Recenze:
Nechtěla jsem prozrazovat všechny detaily knihy, o těch se můžete dočíst uvnitř a myslím, že se máte určitě na co těšit.
Mně upřímně se kniha moc líbila. Vážně byla dost zajímavá a bylo tam víc zabíjaček, než jsem původně čekala. Taky, když se kouzlí, musí se člověk pořádně říznout do ruky, protože kouzlo se vydaří jenom, když je v něm přidána magická krev, takže pokuď jste sadista, běžte do toho :D
Co mi taky přišlo, jako hodně dobrej nápad, byly deníky, který byly vkládaný mezi jednotlivý kapitoly. V denících bylo všechno psáno z Josephinina pohledu, vlastně celý její život, který byl díky prášku nesmrtelnosti opravdu dlouhý :D

Recenze knihy - Drakie

19. ledna 2014 v 20:31 | Emily


Ahoj ve spolek :)
Dneska jsem si pro Vás připravila recenzi o knize, konkrétně Drakie.
Knihu jsem četla už dýl, takže nevím, jak moc mi toho z ní v hlavě zůstalo, ale tak doufám, že se Vám bude moje recenze alespoň trošičku zamlouvat. ;)
 
 

Reklama